Nápověda k ovládání webu „Zelená léta“

Registrace:

Nejdříve je nutno se zaregistrovat vyplněním osobních údajů. Po odkliknutí se otevře registrační formulář, kde je nutné vyplnit alespoň povinné údaje. Po vyplnění, na Váš mail, který jste zadali jako přihlašovací login přijde odkaz, kterým ověříte platnost Vašeho mailu a Váš účet se stane aktivní

Založení jednotky nebo přihlášení do již vytvořené:

Po prvním přihlášení si vyberete svůj útvar, rotu a rok nástupu z již vytvořených nebo můžete založit rotu novou. Pro vytvoření nové roty, přidání roty nebo založení ročníku je potřeba vyplnit formulář. Po odeslání žádosti o založení nové jednotky, bude tato nejpozději do 24 hodin schválena administrátorem a objeví se v seznamu již vytvořených. Zároveň se v jednotce objeví jméno zakladatele, které bude označeno jako „dozorčí jednotky“

Ovládání:

Do již vytvořené jednotky můžete vstoupit jako host, nebo natrvalo. Pokud vyberete natrvalo a jste první (poznáte to podle toho, že není vyplněna otázka pro vstup a je to jen pár jednotek, které vznikly při prvních registracích) kdo do roty vstoupí tak se stáváte „dozorčím“ neboli správcem roty. Po vstupu se objeví vaše jméno ve výpisu vojáků v jednotce. Nyní máte možnost editovat svoje údaje, a pokud jste dozorčí tak i nastavení jednotky např. vstupní otázku a odpověď, přiřazení jednotky ke druhu služby, upravovat fotogalerii. Mezi nově příchozími si pak budete moci vybrat svého pomocníka (pomocník dozorčího). Nově příchozí budou muset při vstupu odpovídat na kontrolní otázku. Pokud nebudou vědět, budou se moci obrátit na dozorčího o pomoc prostřednictvím elektronické pošty. Dále tu je možnost vkládat do a odebírat z jednotek (pokud jste ve více jednotkách), psát vzkazy na nástěnku.

Fotografie:

Registrovaný uživatel může rovněž přidávat fotografie jak ke svému profilu, tak do galerie jednotky. U fotografií v jednotce je možnost je označit jako „veřejné“ . To znamená, že budou zobrazeny ve zvláštní galerii přístupné z hlavní stránky. Zároveň bude náhodná fotka z této galerie zobrazována na hlavní stránce.

Chat

Přihlášený uživatel může chatovat s ostatními přihlášenými uživateli (buď s jednotlivými uživateli soukromě nebo se všemi). Chatovací okno se otevře když kliknete na ikonku u uživatelova jména v seznamu přihlášených uživatelů (nahoře v menu Statistika).

Doporučení a rady:

Odpovědi na otázku bývají dost složité a vzhledem k tomu, že se musejí psát přesně v tom tvaru, jak se zadávali při registraci, bývá to někdy dost tvrdým oříškem i pro samotné zadavatele natož pro nově příchozího. Doporučuju odpovědi co možná nejvíce zjednodušit (co nejméně slov, mezer, čárek, háčků, hodností, volte správný pravopis včetně malých a velkých písmen ... ). Tomu samozřejmě přizpůsobit i otázku. Otázku i odpověď může správce jednotky (dozorčí) měnit ve své rotě kliknutím na odkaz "Editace jednotky“.

Pro správnou funkci portálu byste měli mít nainstalovanou pokud možno aktuální verzi Internet Exploreru ( Internet Explorer 8 ). Starší IE nedodržují standardy, tak to občas zlobí. Dají se rovněž použít prohlížeče, které jsou zdarma na internetu ke stažení. Např. prohlížeč Google Chrome (bez problémů) a nebo Firefox či Opera .